Biblioteka Iwkowa

Gminna Biblioteka
Publiczna w Iwkowej

Adres: Iwkowa
Iwkowa 940
32-861 Iwkowa
(14) 68-44-348

Filia Wojakowa
Wojakowa 262
32-862 Porąbka Iwkowska
(14) 68-45-150

Biblioteka Iwkowa
Biblioteka Iwkowa
Biblioteka Iwkowa
Biblioteka Iwkowa
Strona główna /W kręgu życia i kultury /2024 /Ferie w bibliotece - podsumowanie

Ferie w bibliotece - podsumowanie

Gminna Biblioteka Publiczna w Iwkowej podczas tegorocznych ferii zimowych oprócz dobrej literatury, oferowała zajęcia zarówno dla dzieci jak i młodzieży. Zajęcia podzielone były na kilka grup. Pierwsza, najmłodsza grupa to dzieci w wieku 4-7 lat. Przygotowane dla nich zostały Czytanki Czwartkowe czyli spotkania czytelnicze z elementami bajkoterapii, na których poznawaliśmy emocje i towarzyszące im uczucia. Tematem pierwszych zajęć był strach i sposoby radzenia sobie z nim, w oparciu o przygody małej, sympatycznej myszki. Bohaterką kolejnych zajęć była radość. Dzieci po wysłuchaniu przygód Marysi, która szukała sposobów by złapać radość i podarować ją swojej babci, opowiadały o tym, co sprawia im przyjemność i kiedy czują się radosne i szczęśliwe. Na zakończenie każdych zajęć powstawały prace plastyczne, na których dzieci mogły wyrażać swoje emocje. 

Kolejna grupa nieco starsza to 8 - 12-latkowie. Dla nich zorganizowane zostały Warsztaty Plastyczne, podczas których przygotowywano ilustracje do legend polskich. W pierwszym tygodniu ferii zapoznaliśmy się z legendą o iwkowskim herbie, do której powstały przepiękne ilustracje. Natomiast w drugim tygodniu warsztaty poświęcone zostały legendzie o smoku wawelskim. Dzieci miały do dyspozycji książki, które pomagały im narysować smoka, wnętrze zamku i inne elementy, których same nie potrafiły przenieść ze swojej wyobraźni na papier. Zajęcia przygotowała i prowadziła Iwona Gryz, która instruowała dzieci jak w prosty sposób narysować najbardziej wymagające elementy. Po przygotowaniu wszystkich scen zarówno z legendy o iwkowskim herbie jak i smoku wawelskim dzieci przedstawiały swoje prace w teatrzyku kamishibai. Zajęcia te rozwijały nie tylko umiejętności plastyczne uczestników, ale także kompetencje związane z płynnym, głośnym czytaniem.

Ponadto dzieci w wieku od 10 do 15 lat mogły pograć w gry planszowe i karciane. Uczestnicy doskonale bawili się przy grze UNO, przy której spędzili najwięcej czasu razem z prowadzącym zajęcia Szymonem Nowickim. Sporą popularnością cieszyła się także gra Eurobusiness, która uczy przedsiębiorczości oraz tego jak zarządzać pieniędzmi. Dużo frajdy sprawiała też Jenga. Wg jej zasad gracze na przemian wyciągają po jednym klocku z wieży, która jest z nich zbudowana i kładą na szczycie w taki sposób, aby się nie zawaliła. Dzieci oczywiście były najbardziej szczęśliwe wtedy, kiedy wieża się wywracała i robiła przy tym niemały huk.
Ofertę dla młodzieży stanowiło mini kino, ulokowane na drugim piętrze biblioteki, w repertuarze którego znalazły się cztery filmy będące adaptacjami znanych bestsellerów książkowych. Chcieliśmy w ten sposób zachęcić do sięgnięcia po literaturę, by poznać inne powieści autora lub dalsze przygody bohaterów.

Podsumowując liczbę uczestników w poszczególne dni, w zajęciach udział wzięły 103 osoby.

Wprowadzone podczas ferii zimowych dodatkowe formy działań w bibliotece będą kontynuowane w ciągu roku, dlatego zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej i wpisów na facebook’u biblioteki, gdzie będziemy informować o planowanych terminach.


Dzieje Gminy Iwkowa
Fotografią malowane

Dzieje Iwkowa

Dzieje Gminy Iwkowa
Iwkowskie role

Dzieje Gminy Iwkowa

Biblioteka w Pigułce
Foto-Galeria

Foto Galeria

Ogłoszenia

Ogłoszenia

Skarbczyk Literatury

Skarbczyk Literatury
Zmień czcionkę: A A A

Wyszukaj na stronie

Biuletyn informacji publicznej Facebook Programy i projekty

Informacje lokalne

Gmina Iwkowa

Pomocne adresy

wbibliotece.pl
Cyfrowa Biblioteka Narodowa
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Biblioteka Narodowa
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie
Bibloteka Publiczna w Brzesku

Statystyki

» 1 Online
» 1 Dzisiaj
» 104 W tygodniu
» 5322 W miesiącu
» 344254 Łącznie