Biblioteka Iwkowa

Gminna Biblioteka
Publiczna w Iwkowej

Adres: Iwkowa
Iwkowa 509
32-861 Iwkowa
(14) 68-44-348

Filia Wojakowa
Wojakowa 262
32-862 Porąbka Iwkowska
(14) 68-45-150

Biblioteka Iwkowa
Biblioteka Iwkowa
Biblioteka Iwkowa
Biblioteka Iwkowa
Strona główna /W kręgu życia i kultury /2018 /Ferie z autorem - relacja ze spotkania

Ferie z autorem - relacja ze spotkania

15 lutego 2018 roku w Iwkowej miało miejsce niecodzienne wydarzenie – przyjechał do nas na ferie autor sławnego Cukierka!

- Zapytacie pewno co to za autor i jaki to sławny Cukierek? Otóż, pan Waldemar Cichoń, który jest autorem książek dla dzieci (i nie tylko) napisał serię przygód kota o imieniu Cukierek, a pierwsza jej część Cukierku, ty łobuzie jest lekturą w klasach I-III.

I to właśnie on odwiedził iwkowską bibliotekę i poprowadził na sali w GOK-u spotkanie. Wydarzenie to było tym bardziej niecodzienne, bo właśnie w Iwkowej miała miejsce premiera siódmej już części historii o niesfornym kocie. Jak powiedział do dzieci sam autor: jesteście jednymi z pierwszych osób, które miały okazję wysłuchać fragmentu tej książki… Dzieci, które skorzystały z naszego zaproszenia, wysłanego za pośrednictwem szkół i naszej strony internetowej, były bardzo przejęte i z zaciekawieniem słuchały opowieści właściciela sympatycznego kota. Historia tym bardziej ciekawa, że autor opowiada o swoim własnym kocie i jego przygodach, a towarzyszami tych przygód są  Marcel i Maciek – synowie pisarza , jego żona i on sam. Jak mówił: debiut pisarski przyszedł późno, a Cukierka napisał dla swojego syna Marcela, który w przeciwieństwie do niego nie lubił książek. Tak więc powstały pierwsze opowiadania o Marcelu i Cukierku, bo nie ma dziecka, które by nie chciało czytać o sobie. Na spotkaniu dzieci mogły zapoznać się również z innymi książkami, dowiedzieć się, czy trudno jest być pisarzem i ile czasu i pracy potrzeba aby powstała książka. Autor zachęcał dzieci do rozwijania swoich pasji mówiąc, że jak ktoś chce być podróżnikiem powinien uczyć się geografii, jak ktoś chce być pisarzem – powinien zacząć pisać.

Na koniec pisarza otoczyła spora grupa dzieci, które chciały otrzymać upragniony autograf, zachwyceni spotkaniem byli również towarzyszący dzieciom rodzice.


Dzieje Gminy Iwkowa
Fotografią malowane

Dzieje Iwkowa

Dzieje Gminy Iwkowa
Iwkowskie role

Dzieje Gminy Iwkowa

Biblioteka w Pigułce
Foto-Galeria

Foto Galeria

Ogłoszenia

Ogłoszenia

Skarbczyk Literatury

Skarbczyk Literatury
Zmień czcionkę: A A A

Wyszukaj na stronie

Biuletyn informacji publicznej Facebook Programy i projekty

Informacje lokalne

Gmina Iwkowa

Pomocne adresy

wbibliotece.pl
Cyfrowa Biblioteka Narodowa
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Biblioteka Narodowa
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie
Bibloteka Publiczna w Brzesku

Statystyki

» 2 Online
» 22 Dzisiaj
» 161 W tygodniu
» 1266 W miesiącu
» 271187 Łącznie