Strona główna /Programy i projekty /PROW - Program Rozwoju Obszarów Wiejskich /Dzieje Gminy Iwkowa fotografią malowane

Dzieje Gminy Iwkowa fotografią malowane

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – oś 4 – LEADER „małe projekty”

Korzystając z unijnych środków finansowych w ramach tzw. „małych projektów” z programu PROW – za pośrednictwem Stowarzyszenia na Śliwkowym Szlaku – Gminna Biblioteka Publiczna w Iwkowej zrealizowała projekt pod nazwą: Dzieje gminy Iwkowa fotografią malowane

Projekt realizowany był w okresie od 25.01.2010r.do 25.05.2011r.
i polegał na:

Zebraniu fotografii od mieszkańców gminy Iwkowa i zorganizowaniu wystawy fotograficznej

Przy udziale szkół, sołtysów oraz wolontariuszy rozprowadzono wśród mieszkańców gminy około tysiąca ulotek informacyjnych, dzięki uprzejmości GOK-u ulotki rozpowszechnione zostały również poprzez punkty sprzedaży czasopisma „Echo znad Beli”. Informacje o projekcie i zbieraniu fotografii zamieszczone zostały na tablicach informacyjnych biblioteki, szkół oraz w lokalnym czasopiśmie. Wykonano kilkanaście wyjazdów w teren, podczas których fotografowano widoki i obiekty w gminie w celu porównania dnia współczesnego z przeszłością odkrywaną na starych fotografiach. Zebrano ponad 80 prywatnych kolekcji fotograficznych, na podstawie których zorganizowano wystawę. Dzięki tym działaniom udało się zebrać bogaty dokumentacyjny materiał fotograficzny.

Zorganizowaniu spotkań z mieszkańcami w celu zebrania informacji nt. udostępnionych fotografii,

Przeprowadzono kilkadziesiąt spotkań – wywiadów (grupowych i indywidualnych) w bibliotece i w domach u prywatnych osób.

Zorganizowaniu lekcji historii o regionie

Przeprowadzono w bibliotece 2 lekcje, których uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych w Iwkowej i Wojakowej.

Opracowaniu i wydaniu albumu fotograficznego pt. Dzieje gminy Iwkowa fotografią malowane,

Zorganizowaniu spotkania integracyjnego podsumowującego projekt.

Podczas spotkania zaprezentowano uczestnikom przygotowany na tę okazję film obrazujący wydany album i przedstawiający realizację projektu. Na zakończenie wszyscy goście otrzymali pamiątkowe albumy oraz wzięli udział w poczęstunku i towarzyskich rozmowach. W  spotkaniu wzięło udział ponad 200 osób.

************************

Projekt formalnie rozpoczęto w styczniu 2010 złożeniem wniosku,
a zakończono w sierpniu 2011 r. uzyskaniem zwrotu wnioskowanych środków finansowych, w realizację projektu zaangażowało się bardzo wiele osób, organizacji i instytucji.

Całkowity koszt projektu:  34 094,24  (w tym: środki z UE: 19 856,27, wkład własny: 14 237,97)

więcej na stronie:

» 1931 W miesiącu