12 czerwca odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Czytanki-Polecanki dla Pierwszaków”. Tym razem postanowiliśmy jednak nieco zmienić jego formę i zamiast tradycyjnych polecanek odbyły się samowybieranki! A to oznacza, że dzieci samodzielnie wybierały książki, które najbardziej je zainteresowały i które chciałyby przeczytać. Wśród wypożyczonych pozycji znalazło się wiele tytułów polecanych podczas wcześniejszych zajęć, co więcej, uczniowie zaczęli polecać je sobie nawzajem, dzieląc się swoimi wrażeniami i zachęcając kolegów oraz koleżanki do sięgnięcia po ulubione lektury. Oczywiste jest więc, że wspólne rozmowy o książkach skutecznie inspirują młodych czytelników i zachęcają ich do sięgania po literaturę.
Wszystkim uczestnikom pięknie dziękujemy i życzymy przyjemnej lektury.
Statystyki