27 maja gościliśmy w naszej filii uczniów oddziału przedszkolnego z pobliskiej szkoły podstawowej, wraz z wychowawcą panią Bożeną Pławecką. W związku z niedawno obchodzonym Dniem Mamy oraz zbliżającym się Dniem Dziecka i Dniem Taty, tematem przewodnim naszego spotkania była oczywiście rodzina. Na początek przedszkolaki wysłuchali opowiadania przypominającego, jak ważne jest okazywanie wdzięczności rodzicom za ich codzienną troskę, pomoc i wszystkie, nawet te najmniejsze gesty, których często nie dostrzegamy na co dzień. Następnie zmierzyli się z nie lada wyzwaniem – szukali w chmurze słów, wyrazów związanych z rodziną. Pomimo iż zadanie było bardzo trudne, (ponieważ w tym wieku dzieci dopiero uczą się czytać) wszyscy poradzili sobie doskonale. Nie zabrakło również rozmów, podczas których nasi goście z dumą opowiadały o swoich bliskich, zagadek i szukania różnic, a na zakończenie każdy wykonał portret swojej rodziny. Powstały piękne, kolorowe ilustracje, pełne ciepła, uśmiechu i miłości, co udowodniło, że rodzina i płynące z niej wartości są niezwykle ważne w życiu każdego człowieka.
Statystyki