27 maja gościliśmy uczniów klasy I z panią Aleksandrą Pytel na kolejnych zajęciach z cyklu Czytanki Polecanki dla Pierwszaków. Tym razem, podobnie jak na każdych poprzednich zajęciach dzieci wysłuchały zapowiedzi ciekawych przygód rozgrywających się w każdej prezentowanej książce, a następnie już nie sami wybierali tytuły, które chcieliby przeczytać, lecz przystąpili do tajemniczego losowania. A skąd wzięła się ta tajemniczość? Otóż losami były z pozoru zwyczajne, puste karteczki. Dopiero światło latarki odsłaniało ich sekret – na każdej z nich pojawiała się okładka jednej z wcześniej zaprezentowanych książek. Wylosowana w ten sposób książka trafiała do rąk dziecka, zapraszając je do odkrywania nowych historii. O tym, czy los okazał się łaskawy i czy książka rzeczywiście przypadła dzieciom do gustu, przekonamy się już podczas kolejnego spotkania, które odbędzie się niebawem. Tymczasem życzymy wszystkim, aby książki stały się źródłem radości, wiedzy i niezliczonych przygód, a każda przeczytana historia otwierała drzwi do nowych, fascynujących światów.
Statystyki