Strona główna /Aktualności /2023-2024 /Szacunek i odwaga, to jest bardzo ważna sprawa! - Czytanki Czwartkowe

Szacunek i odwaga, to jest bardzo ważna sprawa! - Czytanki Czwartkowe

13 czerwca zorganizowaliśmy spotkanie czytelnicze z elementami bajkoterapii, czyli nasze kolejne Czytanki Czwartkowe. Tym razem rozmawialiśmy o odwadze i szacunku, którymi wykazali się bohaterowie czytanej bajki. Po wysłuchaniu historii o biednej, małej myszce, która chciała być taka jak potężny i dumny lew, wspólnie dyskutowaliśmy nie tylko o losach tychże bohaterów, lecz także o sytuacjach, w których sami wykazaliśmy się odwagą. Nasi mali goście chętnie brali udział w rozmowach i prawidłowo zdefiniowali pojęcia tj. szacunek, odwaga i brawura. Oprócz rozmów zorganizowaliśmy ćwiczenia i grę zręcznościową. Dzieci poznały i poprawnie nazywały emocje oraz wykonały prace plastyczne. Czasem trudno zobrazować nam sytuację, w której musieliśmy pokonać strach i stać się bardzo odważnymi, dlatego idąc śladem myszki - książkowej bohaterki, która po swoim odważnym wyczynie odczuła wielką radość, postanowiliśmy namalować nasze radosne rysunki. Na zakończenie zajęć uczestnicy przybili  sobie „piątkę” i zapowiedzieli wizytę na kolejnych Czytankach Czwartkowych.