Strona główna /Aktualności /2023-2024 /Gdy jest mi smutno, gdy jest mi źle… Kolejne Czytanki Czwartkowe za nami.

Gdy jest mi smutno, gdy jest mi źle… Kolejne Czytanki Czwartkowe za nami.

27 czerwca zorganizowaliśmy kolejne Czytanki Czwartkowe. Tym razem podjęliśmy temat smutku. Każdy z nas, czy mały, czy duży przeżywał w życiu trudne i ciężkie chwile, dlatego na zajęciach próbowaliśmy oswoić naszych małych gości z tym uczuciem i pokazać, że smutek przychodzi do nas nie po to, by zadać nam cierpienie, lecz byśmy mogli lepiej przeżyć, to co trudne i bolesne. Na podstawie przeczytanych bajek pokazaliśmy, że z naszym smutkiem najlepiej jest się podzielić z osobą, do której mamy zaufanie (z rodzicami, rodzeństwem, dziadkami, czy przyjaciółmi), bo takie swoiste wyrzucenie z siebie tego, co nas boli sprawi, że na naszych buziach znów zagości uśmiech. I chociaż nie wymażemy tych chwil z naszej pamięci i będą one w nas tkwić, rozmowa i pędzący do przodu czas powoli uleczą nasze rany. Oczywiście czytaliśmy bajki, a później na ich podstawie rozmawialiśmy o smutnych losach bohaterów (które miały szczęśliwe zakończenie) oraz o smutnych chwilach z naszego życia. Rysowaliśmy „Smutne Smutasy”, które następnie zamieniły się w „Radosnych Szczęśliwców”, a z pomocą różnych minek, emotek, czy wyświetlanych cieni, rozpoznawaliśmy też inne emocje. I chociaż spotkanie było o smutku, to jednak smutne wcale nie było. Dzieci były pełne radości, a na ich twarzach gościł piękny uśmiech. I takich właśnie – szczęśliwych chwil życzymy im jak najwięcej.