Strona główna /Aktualności /2016/2019 /"Zaczarowany świat wierszy" - konkurs recytatorski poezji Danuty Wawiłow

"Zaczarowany świat wierszy" - konkurs recytatorski poezji Danuty Wawiłow

23 marca odbył się gminny konkurs recytatorski i za sprawą Danuty Wawiłow, poetki, autorki literatury dla dzieci i słuchowisk radiowych mogliśmy trafić do „zaczarowanego świata wierszy”. Poetka, która w tym roku obchodziłaby swoje 75 urodziny, wiersze zaczęła pisać dla własnych dzieci Natalii i Kostka. Jej twórczość pełna humoru i ciepła, ale przede wszystkim zrozumienia dla uczuć i potrzeb najmłodszych trafiła również do dzieci z naszej gminy. Wszyscy uczniowie klas 1-3 podczas eliminacji szkolnych zapoznali się z poezją Danuty Wawiłow, a najlepsi z nich recytowali wiersze w iwkowskiej bibliotece. Dobry humor udzielił się dzieciom i oczekując na werdykt jury bawiły się w najlepsze. A jury w składzie Bernadeta Klimek, Bogusława Urbańczyk, Krystyna Gołąb, Angelina Madej, Anna Wańtrych i Joanna Tontor, nie miało łatwego zadania, gdyż wszystkie dzieci były bardzo dobrze przygotowane.

I tak, miejsce I zajął, po raz kolejny, Dawid Fitrzyk (PSP Dobrociesz), Miejsce II ex aequo Justyna Musiał (PSP Kąty) i Wiktoria Strzelec (PSP Iwkowa), a miejsce III Edyta Pacut (PSP Dobrociesz).

Wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Czyżycka (PSP Kąty), Edyta Kurzydło (PSP Iwkowa), Bartłomiej Łagosz (PSP Iwkowa), Marek Filipek (PSP Dobrociesz), Igor Maciaś (PSP Iwkowa), Patrycja Figiel (PSP Wojakowa), Maria Stanuch (PSP Kąty), Aleksandra Trojanowska (PSP Iwkowa-Nagórze).

Dzieci biorące udział w gminnym konkursie otrzymały książki i słodki upominek.

30 marca Dawid, Justynka i Wiktoria znów mogli sprawdzić swoje talenty recytatorskie, tym razem w powiatowej bibliotece publicznej w Brzesku, gdzie spośród 37 uczestników Justynka Musiał zajęła II miejsce.

Wszystkim dzieciom, nauczycielom oraz dyrektorom szkół dziękujemy za zaangażowanie i współpracę na każdym etapie konkursu.