Strona główna /Czytaki i lekcje biblioteczne /2014 /Filia w Wojakowej - wznowienie działalności

Filia w Wojakowej - wznowienie działalności

Po długiej 3-letniej przerwie, związanej z remontem, drzwi biblioteki
w Wojakowej są znów otwarte. Cieszy nas ogromnie, że jak zawsze możemy liczyć na naszych stałych czytelników,  dla których biblioteka staje się na nowo ulubionym miejscem spotkań z książką.

Chociaż  działamy od 1 września, możemy się pochwalić wysokim wskaźnikiem odwiedzin i wypożyczeń w naszej bibliotece, co w dużej mierze zawdzięczamy dyrektorowi, nauczycielom i uczniom Zespołu Szkół
w Wojakowej, którzy bardzo często odwiedzają biblioteczne progi.

Wznawiając swą działalność biblioteka oprócz podstawowych zadań statutowych (jakimi są gromadzenie, opracowanie i udostępnianie zbiorów), zajmuje się promowaniem i rozpowszechnianiem literatury wśród dzieci
i młodzieży szkolnej.

W związku z niniejszymi założeniami podjęliśmy współpracę ze szkołami
i przedszkolami z terenu gminy Iwkowa, w wyniku której organizowane są lekcje biblioteczne i spotkania czytelnicze (tzw. Czytaki), połączone
z wieloma zabawami edukacyjnymi.

Pierwsze tego typu spotkanie odbyło się  już 4 września bieżącego roku.

W tym właśnie dniu  bibliotekę odwiedziło 12 uczniów klasy II szkoły podstawowej  w Wojakowej wraz z wychowawczynią - panią Bożeną Pławecką, a 15 września - 14-osobowa grupa dzieci z klasy I b z panią Aleksandrą Jakubik.

Kolejne spotkania miały już nieco inny charakter gdyż odbywały się poza biblioteką i objęły dzieci z Publicznego Przedszkola w Porąbce Iwkowskiej i ich kolegów uczęszczających do Przedszkola w Iwkowej.

Głównym celem spotkań jest pokazanie dzieciom korzyści płynących
z czytania książek oraz uświadomienie im, iż treść w nich zawarta nie tylko pozytywnie wpływa na czytelnika, ale niejednokrotnie pomaga zwalczać wszelkie małe i duże przeszkody stojące na drodze  szczęścia, książka nie jest tylko nudną, przymusową lekturą lecz pełną przygody wędrówką w głąb naszej wyobraźni.

Cieszy nas niezmiernie fakt, iż po każdej takiej wizycie wszyscy wykazują ogromny entuzjazm i chęć wypożyczania bibliotecznych zbiorów.

Spotkania czytelnicze i lekcje biblioteczne adresowane są do wszystkich szkół i przedszkoli na terenie naszej gminy, a zajęcia te prowadzi pani Anna Dudek - młodszy bibliotekarz GBP w Iwkowej.

Zapraszamy do współpracy