Strona główna /Aktualności /2020/2022 /Zaczytani pierwszoklasiści

Zaczytani pierwszoklasiści

29 listopada, w mroźny wtorkowy poranek, dużo ciepła i radości wnieśli do biblioteki uczniowie klasy IA i IB PSP w Iwkowej, którzy w towarzystwie pani Jadwigi Tabaszewskiej i pani Anny Motak wzięli udział w przygotowanej dla nich lekcji bibliotecznej. Nasi mali goście, przechodząc między regałami zachwycali się ilością zgromadzonych publikacji, a poprzez treść przeczytanej bajki dowiedzieli się co jeszcze można robić w bibliotece oprócz wypożyczania książek. Mała kotka, która była bohaterką utworu opowiadała bowiem o spotkaniu autorskim, w którym miała okazję wziąć udział oraz o innych spotkaniach, podczas których mogła m.in. napisać swoją własną książkę. Idąc za jej przykładem, postanowiliśmy wspólnie wymyślić i opowiedzieć „naszą książkę”. Pomogły nam w tym wylosowane obrazki, przedstawiające różnych bohaterów, ciekawe miejsca i rzeczy. W naszej historii Czerwony Kapturek uwięziony w wieży zamkowej marzył o wizycie w… pizzerii.  Marzenie dziewczynki spełnił koń, pojawiając się niespodziewanie pod jej oknem. Każde dziecko bardzo aktywnie brało udział w spotkaniu, wymyślając coraz to ciekawsze perypetie naszych bohaterów. W związku, iż parę dni wcześniej obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia, zaprezentowaliśmy też dzieciom książki z misiami i niedźwiedziami w roli głównej. Później przyszedł czas na zabawę ruchową, a następnie na „chwilę z książką”. I tutaj „pierwsze skrzypce” grały już nie misie, a dinozaury, czy dzikie zwierzęta z publikacji poznawczych, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem szczególnie wśród chłopców. Dziewczynki natomiast zaczytywały się o przygodach zwierzątek zapisanych na kartach książek z serii „Zaopiekuj się mną”. Zobaczyć u dzieci tak duże zainteresowanie książkami, było dla nas i dla nauczycieli, czystą radością.

» 1908 W miesiącu