Strona główna /Aktualności /2020/2022 /Radosna Gromadka w naszej bibliotece

Radosna Gromadka w naszej bibliotece

W listopadzie przypadają dwa wyjątkowe dla dzieci święta : Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek oraz Światowy Dzień Pluszowego Misia. Te właśnie dni stały się głównym tematem spotkania bibliotecznego, na którym 22 listopada gościliśmy dzieci z Radosnej Gromadki z Drużkowa Pustego. Aż 37 przedszkolaków w towarzystwie swoich pań wysłuchało krótkiego wprowadzenia, wyjaśniającego co to jest biblioteka i jakie gromadzi zbiory. Każdy grzecznie zwiedzał kolejne alejki, wędrując między regałami i przyglądając się dużej ilości książek ułożonych na poszczególnych półkach, by następnie udać się do sali, gdzie przygotowaliśmy dla naszych gości bajki i zabawy. Ta część spotkania rozpoczęła się od przeczytania zabawnej historyjki w której to nie wilk, a Czerwony Kapturek był jego postrachem. Takich przewrotnych historii, związanych ze znanymi bajkami, było jeszcze kilka. A potem… dzieci odgadywały zagadki, szukały różnic na prawie identycznych obrazkach, odpędzały pszczółki od łakomego niedźwiadka i tak, jak prawdziwe misie, zapadały w zimowy sen. Dowiedziały się też, że o przygodach wszystkich znanych im bohaterów, mogą poczytać  w książkach, dostępnych w bibliotece. Na koniec  wspólnie bawiliśmy się w „Starego niedźwiedzia” i żeby było sprawiedliwie, każdy tym starym - czyhającym na swoją koleżankę, czy kolegę - śpiącym niedźwiedziem był. Na koniec przedszkolaki, siedząc na dywanie, przeglądały kolorowe ilustracje, na których niejednokrotnie odnajdywały swoją ulubioną postać bajkową. Gdy dobiegła pora obiadowa, cała radosna gromadka pożegnała bibliotekę, pozostawiając nam radosne wspomnienia.