Strona główna /Aktualności /2016/2019 /Wszystko jest chwilą – wystawa obrazów Lucyny Cebuli

Wszystko jest chwilą – wystawa obrazów Lucyny Cebuli

Pani Lucyna od początku swojego życia związana jest z gminą Iwkowa. Tutaj się urodziła i tutaj pracuje – osiemnasty rok w gimnazjum w Wojakowej, a od niedawna także w szkole podstawowej, gdzie jest nauczycielką języka polskiego i plastyki.  Ukończyła wyższe studia na Uniwersytecie Jagiellońskim na wydziale  filologii polskiej i studia podyplomowe ze sztuki na Uniwersytecie Rzeszowskim. Maluje „od zawsze”, najczęściej akrylem, ale także farbą olejną i akwarelą. Jej ulubionymi kierunkami artystycznymi są realizm i impresjonizm. Tworzy od czasu do czasu, w wolnych chwilach, których ma niestety niewiele.

Na pytanie, dlaczego maluje, odpowiada:

To mój sposób na relaks i odpoczynek. Maluję dla siebie - tak, jak lubię, potrafię i najczęściej „do szuflady”. Lubię pejzaże, ciekawe miejsca, zakątki przyrody i obiekty z „duszą”, które niestety przemijają  coraz częściej wypierane przez nowoczesność.

Chociaż jej obrazy już od dawna zdobią ściany wojakowskiej szkoły, dopiero na prośbę biblioteki pani Lucyna, po raz pierwszy odważyła się na szerszym forum podzielić swoją twórczością.

Zapraszamy wszystkich do bibliotecznej galerii.