Strona główna /Aktualności /2016/2019 /Spotkanie autorskie z Edytą Świętek

Spotkanie autorskie z Edytą Świętek

Wiosenne, gorące  popołudnie 05.06.2019 roku spędziliśmy razem ze znaną i lubianą przez czytelników pisarką – Panią Edytą Świętek. Zawodowo jest ona specjalistką do spraw  zarządzania firmą, ale to nie zarządzanie, a literacki talent przyniósł  jej popularność. Pani Edyta jest autorką powieści społeczno – obyczajowych. Tworzy historie osadzone we współczesnych realiach,  w jej utworach pojawiają się również wątki kryminalne. W swojej twórczości nie stroni także od trudnych problemów np. w „Bańkach mydlanych” porusza temat odchodzenia młodej dziewczyny z powodu złośliwego nowotworu. Poczucie empatii z chorymi znalazło swój wyraz w jej charytatywnym geście gdyż z tytułu sprzedaży tej książki autorka przekazała całe honorarium na rzecz Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. Jej książki cieszą się dużą poczytnością, zarówno wśród młodszego jak i starszego pokolenia. Nie inaczej jest i u nas dlatego czytelnicy licznie zgromadzeni w sali wystawowej tutejszej biblioteki z przyjemnością wysłuchali opowieści o literackich początkach autorki, o pierwszych opublikowanych powieściach, których do tej pory ukazało się już dwadzieścia, o tym co stanowi jej inspirację twórczą i że wymyślanie imion i nazwisk bohaterów jest dla niej osobiście dużym problemem. Za sprawą pani Edyty mogliśmy poznać historię Nowej Huty jakiej jeszcze nikt ze zgromadzonych nie znał. Przedstawione wydarzenia w znacznej mierze dotyczą wspomnień z dzieciństwa samej pisarki i realiów ówczesnego życia, a zawarte są na kartach pięciotomowej sagi rodzinnej zatytułowanej „Spacer Aleją Róż”. Dzieje Szymczaków i Pawłowskich znalazły – ku uciesze sympatyków – swój dalszy ciąg w serii „Nowe Czasy”. Na zakończenie spotkania był oczywiście czas na zadawanie pytań, a jedno z nich dotyczyło ekranizacji powieści. Pisarka przyznała, że jej wielkim marzeniem jest, by „Spacer Aleją Róż” został sfilmowany, czego z całego serca sobie i jej życzymy. Bardzo dziękujemy wszystkim zgromadzonym za udział w spotkaniu i zapraszamy do lektury książek ze specjalną dedykacją autorki. Spotkanie zrealizowano w ramach projektu: "Raz, dwa, trzy - czas książki i gry!", dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.

A jak pobyt w Iwkowej podsumowała sama autorka, możecie Państwo przeczytać na Jej blogu: https://edyta-swietek.blogspot.com/search/label/Iwkowa