Strona główna /Aktualności /2016/2019 /Odwaga niejedno ma imię

Odwaga niejedno ma imię

24 kwietnia w GBP w Iwkowej gościliśmy uczniów kl. II i III PSP z Wojakowej, wraz z wychowawcami – panią Aleksandrą Pytel i panią Bożeną Pławecką. Dzieci podziwiały obrazy  namalowane przez panią Lucynę Cebulę, a potem wzięły udział w spotkaniu dotyczącym odwagi. Po przeczytaniu opowiadania, związanego z tematem, dyskutowaliśmy o tym, co tak naprawdę ta odwaga oznacza . Dzieciom kojarzy się ona z siłą, pokonywaniem swoich słabości i zawieraniem  nowych znajomości. Uzupełniając tą definicję, dodaliśmy, iż odwaga to także prawdomówność i szczere przyznanie się do winy. O tym, że w życiu zawsze lepsza jest gorzka prawda, niż słodkie kłamstwo uczniowie przekonali się odgrywając scenki rodzajowe, w których odważnie przeciwstawiali się oszustwom. Oprócz tego, podczas zabawy ruchowej, każdy z uczestników dowiedział się, że jest wyjątkową osobą, ponieważ ma swój niepowtarzalny  głos, uśmiech, wygląd, talent ,zdolności i odcisk palca. Na koniec dzieci podziwiały nasze albumy i zbiory regionalne, zwiedzały bibliotekę i wybierały książki do wypożyczenia.