Biblioteka Iwkowa

Gminna Biblioteka
Publiczna w Iwkowej

Adres: Iwkowa
Iwkowa 509
32-861 Iwkowa
(14) 68-44-348

Filia Wojakowa
Wojakowa 262
32-862 Porąbka Iwkowska
(14) 68-45-150

Biblioteka Iwkowa
Biblioteka Iwkowa
Biblioteka Iwkowa
Biblioteka Iwkowa
Strona główna /Aktualności /2016/2019 /O regionie i czytaniu (w bibliotece na spotkaniu)

O regionie i czytaniu (w bibliotece na spotkaniu)

 21 maja uczniowie szkoły podstawowej w Iwkowej Nagórzu, podzieleni na dwie grupy, skorzystali z lekcji oferowanych przez naszą bibliotekę. Dla grupy starszej – klas 5-8 – głównym tematem były zbiory regionalne oraz publikacje regionalne biblioteki. Uczniowie dowiedzieli się jak powstają takie publikacje i co zadecydowało o  wydaniu poszczególnych z nich. Wysłuchali historii wyjątkowej fotografii zamieszczonej w „zielonym albumie”, która nie znalazła się tam przypadkiem. Za sprawą tej fotografii  w tym roku przywrócono po 104 latach właściwe imię jednemu z żołnierzy zabitych podczas Bitwy Gorlickiej,  który pochodził właśnie z Nagórza.

Kolejnym tematem omawianym ze starszymi uczniami był stan czytelnictwa wśród młodzieży, zainteresowania czytelnicze i powieści polecane przez samych uczestników. Zaprezentowaliśmy katalog on-line i sposoby wyszukiwania pozycji książkowych. Ważną informacją okazała się dostępność na naszej stronie internetowej niektórych publikacji regionalnych w wersji  cyfrowej, między innymi  „Dziejów Iwkowej 1325-1960”, których nie można już dostać w tradycyjnej formie.

Dzieci z klas 0-4 poznały poszczególne miejsca w bibliotece tj. wypożyczalnię, czytelnię i pracownię komputerową wraz ze zgromadzonymi tam eksponatami związanymi głównie z rękodziełem. Obejrzały wystawę z okazji 110 rocznicy urodzin ks. Jana Piechoty i zaśpiewały „Walczyk iwkowski” , którego autorem jest właśnie ks. Piechota. Pani Ania – bibliotekarka zaprezentowała najmłodszym kilka tytułów wartych przeczytania i jak się okazało znaczna ich część jest dzieciom dobrze znana. Uczestnicy chętnie włączyli się w dyskusję na temat swoich ulubionych książek. Jak mówił  Jarosław Iwaszkiewicz "Czytanie to jest odnajdywanie własnych bogactw i własnych możliwości przy pomocy cudzych słów."

Zob.też strona szkolna


Dzieje Gminy Iwkowa
Fotografią malowane

Dzieje Iwkowa

Dzieje Gminy Iwkowa
Iwkowskie role

Dzieje Gminy Iwkowa

Biblioteka w Pigułce
Foto-Galeria

Foto Galeria

Ogłoszenia

Ogłoszenia

Skarbczyk Literatury

Skarbczyk Literatury
Zmień czcionkę: A A A

Wyszukaj na stronie

Biuletyn informacji publicznej Facebook Programy i projekty

Informacje lokalne

Gmina Iwkowa

Pomocne adresy

wbibliotece.pl
Cyfrowa Biblioteka Narodowa
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Biblioteka Narodowa
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie
Bibloteka Publiczna w Brzesku

Statystyki

» 1 Online
» 17 Dzisiaj
» 27 W tygodniu
» 48 W miesiącu
» 237279 Łącznie