Strona główna /Aktualności /2016/2019 /Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

8 listopada 2018 roku w GBP w Iwkowej odbył się konkurs recytatorski poezji. Ponieważ jesienna edycja skierowana jest do uczniów najstarszych klas szkoły podstawowej w tym roku w konkursie wzięli udział siódmo i ósmoklasiści, reprezentanci szkół z terenu naszej gminy.

W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości towarzyszyła nam oczywiście poezja patriotyczna, okolicznościowa wystawa w barwach narodowych i miły akcent ze strony uczniów – białoczerwone kotyliony.

Komisja w składzie: Bernadeta Klimek, Lucyna Pączek, Jolanta Cebula, Kazimiera Stokłosa i Monika Karpiel, uhonorowała wyróżnieniem Aleksandrę Skrężynę (PSP Iwkowa-Nagórze), miejsce III przyznała Urszuli Nowak (PSP Kąty). II miejsce - ex aequo - zdobyły Aleksandra Urbańczyk (PSP Iwkowa-Nagórze) i Natalia Pajor (PSP Dobrociesz), a miejsce I wywalczyła Joanna Uryga (PSP Kąty).

15 listopada Joanna Uryga, Natalia Pajor i Aleksandra Urbańczyk, udały się do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku, aby tam zaprezentować utwory patriotyczne, które przyniosły im zwycięstwo w gminnym etapie konkursu.

Spośród 25 uczestników, reprezentantów całego powiatu, Natalia Pajor zajęła II miejsce, a Joanna Uryga otrzymała wyróżnienie.

Wszystkim uczestnikom i przygotowującym ich nauczycielom dziękujemy za udział w konkursie.

Podsumowanie konkursu powiatowego można obejrzeć na stronie PiMBP w Brzesku:  http://www.bibliotekabrzesko.pl/aktualnosci/593/powiatowy-konkurs-recytatorski-poezji-patriotycznej.html